Prečo overovať vozidlo pred kúpou v RPZV?

Overené dáta z celoštátneho registra

EČV nebolo nájdené, zadajte prosím VIN číslo.

Kúpa ojazdeného vozidla nie je každodenná záležitosť a oplatí sa kupovať vozidlo, ktorého históriu poznáte. Nie je to len o tom, či sa nám vozidlo páči, ale hlavne o tom, aby vozidlo zodpovedalo cene, ktorú zaplatíme.

Aby ste neprišli o peniaze

Ak sa 5 ročné vozidlo strednej triedy, ktoré má najazdených 300 tisíc km predáva za 5 tisíc EUR, to isté vozidlo so 170 tisíc najazdenými kilometrami stojí až 10 tisíc EUR. V prípade, že boli „stočené“ kilometre, môžete prísť až o 5 tisíc EUR.

Aby ste sa vyhli problémom

Viaceré neoverené vozidlá môžu byť exekučne blokované, alebo dokonca kradnuté. Práve týmto situáciám sa dá predísť overením vozidla pred jeho kúpou prostredníctvom AUTO-Passu.

Aby ste ho dokonale poznali

Na prvý pohľad sa vozidlo môže zdať ako „dokonalé“, ale čo ak bolo poškodené, prípadne havarované? Závažnejšie poškodenie vozidla má vplyv na jeho technický stav a môže ohroziť bezpečnosť vodiča i spolujazdcov.

Ako postupovať pri kúpe ojazdeného vozidla?

Grafický prvok znázorňujúci prvý krok pri infografike ako postupovať pri kúpe ojazdeného vozidla.

Pred kúpou si vyžiadajte od predávajúceho ODO‑Pass

ODO-Pass zobrazuje historické záznamy kilometrov. Graf kilometrov, ktorý plynule rastie poskytuje informáciu, že na vozidle od zaznamenávania kilometrov do Registra prevádzkových záznamov vozidiel nedošlo k manipulácii odometra.

Grafický prvok znázorňujúci druhý krok pri infografike ako postupovať pri kúpe ojazdeného vozidla.

Overte si platnosť ODO‑Passu

Jednoduchým zadaním dvoch parametrov priamo na stránke RPZV si overte platnosť ODO-Pasu a to, či ODO-Pass reálne existuje a od predávajúceho ste nedostali falzifikát.

Grafický prvok znázorňujúci tretí krok pri infografike ako postupovať pri kúpe ojazdeného vozidla.

Vygenerujte si AUTO‑Pass

AUTO-Pass Vám poskytuje množstvo dôležitých informácií o vozidle v aktuálnom čase. Napr. či nie je vozidlo exekučne blokované, kradnuté, či nie je v majetku leasingovej spoločnosti. AUTO-Pass obsahuje informácie o tom, kde bolo vozidlo po prvý raz registrované, koľko malo majiteľov a získate aj informáciu o nahlásených škodových udalostiach a dopravných nehodách.

Vzor kúpnej zmluvy stiahnete tu:

Ako sa vyhnúť problémom pri budúcom predaji ojazdeného vozidla?

Overte si, či servis, ktorý navštevujete je prispievateľom do RPZV

Ak sa rozhodujete medzi dvomi podobnými vozidlami s rovnakým počtom najazdených kilometrov, pričom pri jednom vozidle ODO-Pass obsahuje podrobné záznamy kilometrov, bol aktualizovaný niekoľkokrát ročne a pri druhom vozidle chýbajú v ODO-Passe záznamy za rok alebo dva, pre ktoré vozidlo sa rozhodnete?

Overte si priamo na stránke RPZV, či servis, ktorý navštevujete spĺňa podmienky zákona a je Prispievateľom do RPZV. Vyhnete sa problémom pri budúcom predaji vášho vozidla.